Arnold Kinkal

Arnold Kinkal

Mgr.Arnold Kinkal se narodil roku 1958 v Rakovníku.Vyrůstal v hudební rodině. Otec byl amatérským hornistou a od dětství ho vedl k hudbě. Od šesti let hrál na klavír a housle a ve třinácti letech začal hrát na trubku.

Své hudební vzdělání začal studiem na Vojenské hudební škole v letech 1973 až 1977. Po ukončení VHŠ působil u vojenských hudeb ve Slaném a Praze. Ve studiu pokračoval na Pražské konzervatoři, kde absolvoval v roce 1986. V tomto roce získal krátké angažmá ve Státním souboru písní a tanců a od roku 1987 se stal členem operního orchestru Státní opery Praha a Pražského žesťového souboru se kterým natočil několik CD a odehrál několik stovek koncertů doma i v zahraničí.

V roce 1987 až 1991 studoval na AMU v Praze ve třídě prof. Václava Junka
a prof. Vladimíra Rejlka. Po studiu na AMU často spolupracoval s Českou filharmonií, orchestrem FOK a komorním souborem Virtuosi di Praga.

V roce 1996 se stal členem Symfonickém orchestru českého rozhlasu v Praze, se kterým natočil Lídlův koncert pro trubku a orchestr.

Od roku 1995 je majitelem Brass Studia Prague , největšího specializovaného obchodu s dechovými nástroji v České republice.