Marek Huber

Marek Huber

Marek Huber se narodil v roce 1977 v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi v hudební rodině. K trubce ho přivedl jeho děda.

Od roku 1991 studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u prof. Jiřího Koháka. Docházel také k Františku Bílkovi, který je prvním trumpetistou orchestru Státní opery Praha.

Po studiu hrál v muzikálových projektech. V roce 1997 hrál v orchestru Václava Hybše a od roku 1998 vystupoval v zahraničních muzikálových orchestrech. Působil v doprovodných orchestrech světových umělců, např. v roce 2009 absolvoval turné s José Carrerasem. Spolupracuje také s trumpetistou Miroslavem Laštovkou, hostuje v souboru Collegium pražských trubačů, Consortium Pragense Orchestra. Od roku 2000 se aktivně věnuje pedagogické činnosti na ZUŠ Adolfa Voborského v Praze.

Od roku 2009 se věnuje poradenství v oblasti kultury, cestovního ruchu a médií, vytváří propagační kampaně pořadatelům kulturních a společenských akcí ve Středních Čechách. Od roku 2010 vede poradní sbor Rady města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav pro kulturu a cestovní ruch.