Marek Zvolánek

Marek Zvolánek

Marek Zvolánek se narodil roku 1974 v Praze. Studoval na ZUŠ ve Voršilské ulici a na Pražské konzervatoři
u prof. Antonína Vaigla. Již během studií na sebe výrazně upozorňoval svými úspěchy a tak dostal pozvání dále svá studia rozšiřovat u Hanse Gansche v prestižním salzburském Mozarteu a dále pak na Musikakademie u Konradina Grotha v Berlíně.
Již v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann. Jako sólista vystoupil na tak významných podiích uznávaných i v mezinárodním měřítku, jako jsou např. festivaly Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl a účinkoval s orchestry – Pražský komorní orchestr, Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK, Sukův komorní orchestr, Filharmonický komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Moravská filharmonie Olomouc, Teplická filharmonie, ze zahraničních Neue Lausitzer Philharmonie. Jako host účinkoval v orchestrech Basilejský symfonický orchestr a Lisabonská filharmonie a v Německu byl přizván ke spoluúčasti v prestižním souboru „Ten of the best“, který se skládá z deseti nejlepších trumpetistů světa.
V roce 2004 vedl masterclass v japonské Osace a v tomtéž roce byl do rozhlasové sítě Euroradia uveden přímý přenos jeho sólového vánočního koncertu. Podílel se na řadě CD, z nichž za všechny jmenujme alespoň nahrávku Druhého braniborského koncertu z roku 1997 pro americkou společnost Crystal Records či projekt „Ceremony of Trumpets“. V roce 2002 natočil CD s Pražskými žesťovými sólisty, které bylo v tomtéž roce ve spolupráci s Českou filharmonií vydáno.
Jeho sólovou činnost reprezentuje CD barokních koncertů natočené roku 2003. Jsou na něm zastoupeny skladby M. Haydna, F.X. Richtera a dalších a setkalo se s živým ohlasem odborné kritiky.
Spolupracuje s významnými zahraničními hudebními produkcemi jako jsou např. produkce Jamese Fitzpatricka, Carla Davise nebo Nicka Raina.

V současné době Marek Zvolánek působí jako sólotrumpetista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.

Od roku 2001 hraje exkluzivně na nástroj světoznámého rakouského výrobce „Schagerl Music Instruments“.