Smutný Vladimír

Smutný Vladimír

Mariánskolázeňský hudebník Vladimír Smutný (*1974) pochází ze známé muzikantské rodiny. Vystudoval Gymnázium v Mariánských Lázních a Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze (absolv. ve třídě prof. Z. Zahálky, 1998). Hrál v mnoha orchestrech a kapelách u nás i v zahraničí, byl také dlouhou dobu členem showbandu na zaoceánské lodi (USA, Bahamy…). Po absolvování konzervatoře hrál tři roky v lázeňském orchestru ve Františkových Lázních.
Od roku 2000 do současnosti působí jako první trumpetista v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně. Je kapelníkem taneční kapely Concordia Band, kterou v r. 1998 založil. Vede také Malou lázeňskou dechovku a hraje s různými komorními žesťovými soubory u nás a v Německu. V r. 2008 např. spoluzaložil česko-německý žesťový soubor Weiden-Marienbad-Blas-Ensemble. V r. 2010 založil desetičlenný soubor – Salónní orchestr Mariánské Lázně. Je členem Salonního orchestru Chursächsische Philharmonie Bad Elster (SRN) a lázeňského orchestru ve Františkových Lázních. Kromě hry na trubku se věnuje také klavíru a pravidelně vystupuje jako sólový pianista v luxusních hotelech ve Františkových Lázních a Mariánských Lázních.

Je kapelníkem profesionální taneční kapely Concordia Show Band, kterou v r. 1998 založil. Dále je kapelníkem jazzového kvartetu a žesťového kvintetu ZSO a zejména oceňované Malé lázeňské dechovky Mariánské Lázně, ve které působí jako kapelník, trumpetista, zpěvák a moderátor. V r. 2008 spoluzaložil česko-německý žesťový soubor Weiden-Marienbad-Blas-Ensemble.

V r. 2010 založil Salónní orchestr Mariánské Lázně – profesionální desetičlenný soubor navazující na tradici lázeňských salónních orchestrů vídeňského typu. Je členem Salonního orchestru Chursächsische Philharmonie Bad Elster (SRN) a pravidelně vystupuje jako sólový pianista v luxusních hotelech ve Františkových a Mariánských Lázních. Spolu s manželkou Veronikou provozuje koncertní agenturu Spa Entertainment, která se zabývá pořádáním kulturních a společenských akcí.