Workshop Chuck Findley

Česká filharmonie

Trumpetová sekce ČF

Asociace trumpetistů ČR

Vás srdečně zvou na workshop legendárního trumpetisty Chucka Findley, spojeného s výstavou nástrojů firmy Van Laar, který se koná dne 22.června 2015 v Sukově síni Rudolfina v čase 10-18h.

 

 

 

Program workshopu:
10-13h – Masterclass Chucka Findley se studenty (aktivní účast uzavřena pro studenty konzervatoří a vysokých hudebních škol)
14-16h – Beseda a koncert Chucka Findley
16-18h – Výstava nástrojů firmy Van Laar

Vstupné 120,-Kč

Chuck Findley (1947 Johnstown, Pensylvánie, USA) je známý americký „studiový hráč“.  Nejproslulejší je jako trumpetista, ale hraje také na křídlovku a pozoun. Jeho technické schopnosti a všestrannost jsou mezi kolegy oceňovány a nejlépe to může doložit výrok renomovaného trumpetisty a aranžéra Jerry Heye, který prohlásil: „Chuck Findley zahraje cokoli“.
V roce 1965 absolvoval Maple Heights High School v Ohiu a pak získal stipendium na Cleveland Institute of Music, kde studoval např. u Bernarda Adelsteina. První profesionální angažmá bylo v Big bandu Jimmy Dorseye a později se přidal ke světovému turné Big bandu Buddyho Riche. V roce 1989 se stal členem orchestru „The Tonight Show“ pod vedením Doc Severinsena. Členem orchestru „The Tonight Show“ pod vedením Jay Leno byl i v letech 1994-2001.
Vedle zmíněných big bandů a orchestů pravidelně nahrával a vystupoval a takovými umělci jako např.B.B. King, Steely Dan, Nancy Sinatra, Milese Davise, Stanley Turrentine, Toto, Pat Boone, Christopher Cross, Jaco Pastorius, James Last, Lee Ritenour, Jackson Browne, George Benson, George Harrison, Elton John, Carole King, Rickie Lee Jones, Joni Mitchell, The Rolling Stones, Dionne Warwick, Diane Schuur, Tom Waits, Randy Newman, Tina Turner, Al Jarreau, Sarah Vaughan, Michael Walden, Robbie Williams a další.

Hub van Laar založil svou společnost v roce 1990 v městečku Magraten poblíž Maastrichtu. Dílna začala svou činnost jako opravna pro žesťové dechové nástroje, ale pod vedením Hub van Laara a Heidruna Jöchnera se rychle rozšířila a stala se světově proslulou. Tým odborníků vyrábí tradičním způsobem dechové žesťové nástroje Hub van Laar a k řemeslné dovednosti přidává nejmodernější výrobní technologie. Každý nástroj pak prochází náročnými testy před tím, než opustí dílnu. Díky dynamické zpětné vazbě, lze návrhy zákazníků ovlivnit vývoj Van Laar nástrojů. V průběhu let je výsledkem této spolupráce široká kolekce trubek a křídlovek se všemi technickými požadavky pro všechny druhy hudebníků a pro každý druh hudby. Hub van Laar naslouchá svým zákazníkům. Snaží se harmonizovat zvuk, intonaci a rezonanci každé trubky nebo křídlovky se svým majitelem.
Mezi zákazníky patří např. Arturo Sandoval, Ack van Rooyen, the Royal Concertgebouw Orchestra, Česká filharmonie, Mario Guarneri, Malmö Symphonic Orchestra a další.

Pro bližší informace kontaktujte pana Ladislava Kozderku (mobil: 608 753 542 ; email: ladislav.kozderka@gmail.com)

Sponzoři projektu:

VanLaar_Logo-Blacklogo_kinkal_brasslogo_proms